008

Bio & Historie

 • 2019

  Nový člen a koncerty

  V roce 2019 se ke skupině přidává skvělý baskytarista Jarda Pelc a skupina dostává novou formu a spoustu energie.

  Koncertů bylo sice méně než minulý rok (narození dítěte do rodiny 008), ale mělo to pozitivní vliv na kapelu.

  Více se o ní začalo mluvit a byla více zvána na nejrůznější akce.

  Z nichž nejlepší byla akce Maxxlování , která byla opravdovou koncertní špičkou.

  Kapela uspořádala i výroční koncert k 8 letům kapely a také benefiční koncert pro Aničku, který se uskutečnil přímo v jejich rodném Mníšku pod Brdy

  Rok 2019 se nesl spíše na vlně koncertování a na konci roku začala kapela nahrávat úplně nový singl.

 • 2018

  EP 2018 a první koncert v zahraničí

  Kapela na začátku roku 2018 vydává své druhé EP 2018. To obsahuje 5 nových skladeb a dartum vydání padlo na 14.2.
  Skladba "Nový den" dostává klip, který je kompilací záběrů z koncertů a o několik měsíců později  se natáčí i klip k songu "Celebrita".
  Z kapely odchází basák Matouš Červenka a nahrazuje ho Denis Hejhal.
  Koncerty se vrší a za celý rok 2018 se jich odehraje 47 po různých koutech Čech.
  Jako velká událost tohoto roku je i jeden koncert, který odehrajeme v Itálii, kde jsme sklidili úspěch i u lidí, kteří nám nerozuměli ani slovo.
  Ke konci roku odchází z kapely Denis Hejhal a kapela pokračuje ve třech.
  Klip "Celebrita" se objeví v pořadu Czech Blade a v časopisu Spark se o kapele napíšou 2 články.

 • 2017

  Mezi vším je všechno jasné tour, změny v kapele, poprvé v TV

  Zcela nečekaně byl tento rok opět plný koncertů. Zahráli jsme si jak v klubech, tak na menších festivalech a na podzim jsme opět jeli tour s kapelou Compromysh, které tentokrát neslo název „Mezi vším je všechno jasné“. Avšak nejvýznamnější koncert tohoto roku a vlastně i naší dosavadní kariéry se odehrál na naší domácí půdě v Mníšku pod Brdy. V rámci 6. Mníšeckých pivních slavností, dne 30.9.2017, jsme měli možnost vystoupit jako jedna ze dvou předkapel kapely Škwor.

  Tento rok byl ale také ve znamení velkých změn. Z důvodu pracovního vytížení a rozrůstající se rodiny se v červnu rozhodl opustit kapelu její zakládající člen na postu baskytary, Radek Vondrák (dříve Petroka). Na jeho postu ho nahradil nový člen kapely Matouš Červenka. Ten však kapelu z osobních důvodů ke konci roku také opouští s příslibem aktivní účasti na koncertech do konce února 2018 v případě nenalezení náhrady na jeho post.

  V únoru se ke kapele přidal další člen týmu. Je jím Pepa Seltner na pozici managera kapely, který pro nás i vás připravil jarní „Světoborné tour“, které v roce 2018 pojedeme s kapelou Pure Olcoholic Punk. Bude mít 14 zastávek a na konkrétní termíny se můžete podívat v sekci Koncerty.

  V listopadu byl nasazen náš videoklip k písni „My jedeme dál!“ do Czechparády na TV Rebel. První týden jsme obsadili třetí místo a v dalších týdnech místo čtvrté.

  V prosinci se rozjely přípravy na natáčení „EP 2018“, které vyjde 14.2.2018, což jedatum sedmého výročí od založení kapely.

 • 2016

  Pro Vás tour, nové album

  Letos jsme měli půlkulatiny, tj. 5 let výročí od vzniku kapely 008. To jsme náležitě oslavili únorovým koncertem v našem oblíbeném Clubu Kino v Černošicích. Na oslavu nám přijeli zahrát přátelé z kapel Escape From Reality, Compromysh, Daily Coffee, Final Station a Pure Olcoholic Punk. Mezi hosty tohoto koncertu patřil i Petr Hrdlička, zpěvák kapely Škwor, který nám ke konci koncertu popřál z pódia hodně štěstí do dalších kapelních let. Tohoto povzbuzení si samozřejmě velice vážíme!

  V březnu jsme záhajili historicky první tour kapely 008, které jsme jeli s kapelou Compromysh. Neslo název „Pro Vás“ a obsahovalo 10 koncertů po ČR. Přes původní obavy vše dopadlo vcelku dobře, i přesto, že některé koncerty musely být zrušeny.

  Jelikož nás hraní pořád hodně baví, tak i letos to bylo hlavně o koncertech. Odehráli jsme 24 koncertů, což je naše nové maximum během jednoho roku.

  V tomto roce bylo také vydáno naše již třetí studiové album s názvem „Všechno je jasné“. Několik písní se dočkalo i videoklipů, které můžete shlédnout na našem YouTube kanále.

 • 2015

  My jedeme dál!

  Rok 2015 byl ve znamení koncertů. Začali jsem již v únoru koncertem v Hradci Králové, který odstartoval koncertní šňůru tohoto roku. Ta s přestávkami trvala až do listopadu. Hráli jsme v různých městech jako např. v Čelákovicích, Mladé Boleslavi, Praze, Černošicích, Písku, Příbrami a samozřejmě i v Mníšku pod Brdy. Z tohoto vyplynulo, že jsme odehráli nejvíce koncertů během jednoho roku po dobu existence kapely.

  Nahráli jsme také singl „My jedeme dál!“, který slavil u fanoušků veliký úspěch, a proto jsme se k němu rozhodli natočit i videoklip.

  Dále začaly přípravy na natáčení již třetího alba, které vyjde v roce 2016.

 • 2014

  Ty na to máš!

  I tento rok jsme odstartovali koncertem v klubu „Trezor“ na Dobříši. Tentokrát zde hrálo více kapel a mezi nejznámnější patřila beze sporu kapela S.P.S. Dále jsme odehráli několik dalších koncertů, ze kterých bychom vypíchli březnový koncert ve Voznici, kde jsme předskakovali slovenské kapele Zóna A.

  V dubnu jsme nahráli 6 cover verzí známých hitů, které jsme posléze vydali na CD s názvem „Z jiného soudku“.

  Následovalo opět koncertování zejména po středních Čechách jako např. ve Staré Boleslavi, Velké Hraštici, Věšíně atd.

  Hlavní událostí tohoto roku pro nás bylo vydání již druhého alba s názvem „Ty na to máš!“. Toto album bylo nahráno v našem vlastním malinkém studiu Ramon Records. Byly natočené také dva videoklipy a to k písním „Ty na to máš! a "Chtěl bych být jiný“.

  Rok 2014 jsme zakončili dvěma koncerty - Jablonec nad Nisou a Černošice.

 • 2013

  Koncerty, nové EP

  První koncert roku 2013 byl v klubu „Trezor“ na Dobříši, kde jsme předskakovali kapelám N.V.Ú. a Muerti. Následovalo několik dalších koncertů např. ve Staré Boleslavi a několika dalších městech.

  Nejvýznamnějším koncertem a zároveň největším zážitkem tohoto roku bylo vystoupení v Mníšku pod Brdy v rámci Skalecké pouti dne 20.7.2013. Publikum čítalo kolem 500 lidí a vytvořilo skvělou atmosféru. Dokonce si vyžádalo dva přídavky.

  Dále jsme se v tomto roce zúčastnili soutěže „Skutečná liga“. Bohužel bez úspěchu.

  V listopadu jsme začali pracovat na novém EP s názvem „EP 2013“, které bylo dokončeno 20.12.2013.

 • 2012

  Nahrávání desky, koncerty

  V lednu se kapela rozhodla začít nahrávat své první  album. Nahrávací práce byly dokončeny 19.4.2012, kdy bylo album zároveň zveřejněno. Obsahuje 13 skladeb a nese název „Svět kolem nás“. Křest proběhl 29.9.2012 během koncertu v Řitce, který byl součástí akce „Punk na Punkčáku“. Z tohoto alba byl také natočen první oficiální videoklip kapely 008 a to k písni „Vlak ke štěstí“.

  V tomto roce bylo odehráno ještě několik koncertů – Praha, Řitka, Mníšek pod Brdy.

 • 2011

  Obnovení činnosti

  V únoru se Mirek Mašek (kytara,zpěv) a Jakub Pour (kytara,zpěv) rozhodli obnovit kapelu 008.

  Přibrali k sobě tehdejšího člena Radka Petroku (baskytara) a zcela novým členem se stal Tomáš Marek (bicí).

  Znovuzaložení kapely se tedy datuje 14.2.2011.

  Od té doby kapela intenzivně zkoušela jak cover písně, tak i své první vlastní tvorby. To vyústilo k vydání historicky prvního dema s jednoduchým názvem „Demo 2011“, které vyšlo 3.7.2011. Následoval křest dema a zároveň první veřejný koncert, který se uskutečnil 27.8.2011 v Mníšku pod Brdy u Zadního rybníka v rámci akce Mníšecký kotlík (soutěž kotlíkových gulášů).

 • 2010

  Založení kapely 008

  Martin Diviš (zpěv) a Radek Petroka (baskytara) se rozhodli, že v Mníšku pod Brdy založí rockovou kapelu, která bude zpočátku hrát covery známých písní. Avšak pouze do doby než budou mít svou vlastní tvorbu.

  Do kapely byli posléze přibráni ještě dva členové. Mirek Mašek (kytara,zpěv) a Jakub Pour (kytara,zpěv).

  Jako název kapely si vybrali číslovku 008 (o číslo lepší než Bond).

  Jelikož se zanedlouho musel Martin odstěhovat do Prahy a v kapele stále nebyl bubeník, činnost kapely začala upadat a po dvou měsících se kapela zcela rozpadla.